Nežite nízkotučne, ale smejte sa sami na sebe

Autor: Tatiana Skybová | 3.6.2013 o 20:10 | (upravené 4.6.2013 o 9:38) Karma článku: 4,45 | Prečítané:  215x

Prvý júnový víkend som odštartovala doslova nízkotučne, ale kvalitne, v divadle GUnaGU s predstavením Viliama Klimáčka Nízkotučný Život (nejem,nežijem,nemilujem). Herecké obsadenie ako vždy geniálne, v podaní Petry Polnišovej, Dariny Abrahámovej, Zuzany Mauréry, Zuzany Šebovej a ich alter ega Viktora Horjána.

Očakávania boli síce odlišné, ale hra nesklamala, skôr sa vryla pod kožu s bezservítkovým podaním problematiky medziľudských a spoločenských vzťahov. Je tu poznať Klimáčkov rukopis, ako aj v mojich obľúbených Mutantoch. Aj tu sa nasmejete skôr na začiatku, postupne sa však odkrýva problematika, ktorá reálne zasahuje aj do našich životov a berie Vám úsmev z tváre. Záleží asi od povahy človeka, či sa nechá ponoriť do hry a precíti problematiku deja, ktorý podľa mňa nie je len o potrebe vyzerať štíhlo, či už pre ľahšie získanie partnera, zamestnania, vyššieho platu, či pohľadu ľudí okolo nás na náš fyzický obal.
Pod týmto prvotným problémom sa skrýva oveľa viac, a do deju sú prenesené problémy nie len z medziľudských vzťahov, ktoré, ako sa ukážu, nie sú vôbec postavené na tom, či sme štíhli alebo nie, jednoducho, problém je niekde inde a nie len v nás.

Ukazuje sa tu aj politická problematika, ktorú perfektne stvárnili všetky herečky a pri parodovaní politikov v podaní Petry Polnišovej neostal jeden kútik vážny. Skvelé!

A Viktor? Tlieskam! Nad nápadom spracovania Alter Ega, a kreatívneho výberu kostýmov. Chytali sme sa miestami naozaj za bránice :-) Je to presne ten radca, ktorého máme každý, naše skryté druhé ja, to, ktoré sa snažíme oklamať, byť iný a lepší pre druhých, ale vždy tu bude s nami.

Tak isto zaujímavé je aj vyústenie skrytého problému "koučky" Zuzky Šebovej, ktorá pod presvedčivým vyrovnaným postojom skrýva svoj nevyrovnaný životný problém, ako inak, týkajuci sa aj obezity. Tu už išlo naozaj v pocitoch do tuhého, u mňa určite a počas predstavenia ostanete pár krát tuho prikovaní k stoličke.

Viac vám prezrádzať nebudem, aby bol dôvod navyše vidieť osobne toto skvelé nenútené predstavenie. Nežite nízkotučne, ale smejte sa sami na sebe...

Tatiana.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?