Chapter 1 The Trumpets of Banska Štiavnica

Autor: Tatiana Skybová | 20.6.2013 o 15:01 | (upravené 20.6.2013 o 22:17) Karma článku: 3,80 | Prečítané:  374x

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave Katedra fotografie a nových médií zorganizovala výstavu fotografií s názvom Chapter 1 The Trumpets of Banska Štiavnica v priestoroch starých mestských kúpeľov Grössling v Bratislave. Poďte sa viac dozvedieť o tomto zaujímavom medzinárodnom projekte študentov a profesorov z troch rôznych svetových umeleckých škôl.

Krst knihy CHAPTER 1 THE TRUMPETS OF BANSKÁ ŠTIAVNICAKrst knihy CHAPTER 1 THE TRUMPETS OF BANSKÁ ŠTIAVNICATatiana Roller

 

 

My sme sa zúčastnili priamo na vernisáži, ktorá dýchala životom, zaujímavými ľudmi a  v neposlednom rade, fotografiami. Vo vzduchu sa niesla ešte kdesi zabudnutá vôňa chlóru a priestory starého Grösslingu vytvorili pre toto podujatie neopakovateľnú atmosféru. Počas vernisáže bola pokrstená kniha Chapter 1 The trumpets of Banská Štiavnica, ktorú pokrstil rektor VŠVU prof. Stanislav Stankoci, akad. maliar, ako inak, než vodou a v súvislosti s miestom výstavy v starom Grösslingskom bazéne. Príjemnú atmosféru dotvárala klasická živá hudba a občerstvenie od čím ďalej známejších vinárov Majer Zemianske Sady. Celým podujatím nás sprevádzala organizátorka výstavy Olja Triaška Stefanovič, ktorá zároveň tento skvelý projekt koordinovala a pedagogicky viedla spolu s profesorom Romanom Bezjakom z Nemecka a Anu Akannen z Finska. Grafický dizajn knihy robil Juraj Blaško.

Projekt CHAPTER 1 THE TRUMPETS OF BANSKÁ ŠTIAVNICA je interkultúrnym dialógom medzi 21 študentami umenia z troch krajín - Slovensko, Fínsko a Nemecko, v ktorom zlúčili svoje skúsenosti zo štúdia na troch rôznych umeleckých školách. V priebehu projektu mali študenti možnosť spoznať komplexnú vizuálnu štúdiu mesta Banská Štiavnica, ako aj sociálno-kultúrnu štúdiu a súčasné umenie Slovenska na rôznych prednáškach. Odborníci zo Slovenska, Fínska a Nemecka učia študentov, ako vytvoriť svoju vlastnú fotografickú publikáciu, podstatu typografie a knižného dizajnu. Z toho vyplýva aj hlavný cieľ projektu - kombinácia fotografie a knižného dizajnu, čo prinesie nové vízie a tendencie pre ďalšie práce študentov.

V súčasnosti tieto tri umelecké školy a celý tím pripravuje ďalší workshop Chapter 2 v Rostock v Nemecku, ktorého výsledok odprezentujú na výstave v Nemecku. V júni 2014 sa plánuje krst knihy Chapter 2, opäť v Bratislave a tak isto aj otvorenie výstavy, už teraz sa teším. Vo Fínsku budú o rok pracovať na Chapter3. Viac sa môžete dočítať priamo na blogu tohto projektu na stránke: http://iperazmus2012.blogspot.sk/

Výstava potrvá do 30. júna 2013

Otvorené piatok, sobota, nedeľa od 15.00 do 19.00 h

Ďakujem Olja Triaška Stefanovič za informácie k článku.

Tatiana.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?